środki czystości

Jak dbać o drewniane schody

Drewniane schody wymagają specjalnej pielęgnacji, aby przez długie lata mogły nas cieszyć swoim wyglądem. W tym celu wystarczy zastosować kilka cennych wskazówek, które nie wymagają od nas tyle wysiłku, co konsekwencji i systematyczności.

Po pierwsze zawsze ściągaj buty przed wejściem na schody. Piasek, drobne kamienia i inne zanieczyszczenia, które przyczepiają się do podeszwy mogą szybko zarysować drewnianą powierzchnię i w konsekwencji ją zmatowieć. Mimo, że staramy się nie wchodzić w brudnych butach po stopniach, to często zdarza nam się zapomnieć. Dlatego warto położyć, zarówno przed drzwiami jak i na korytarzu, specjalną matę, wycieraczkę lub mały dywanik, który częściowo oczyści podeszwy.

Należy także pamiętać, że profesjonalne środki czystości stosowane do mycia schodów powinny być łagodne i nie zawierać żadnych granulek. Pamiętaj, aby przed wytarciem schodów mokrym mopem, zawsze pozamiatać bądź poodkurzać brud znajdujący się na stopniach. W przeciwnym razie tylko go rozetrzesz lub, co gorsza, zarysujesz drewno. Następnie można użyć specjalnych nabłyszczany do powierzchni drewnianych. Ciekawym pomysłem jest jednak użycie w tym celu torebki czarnej herbaty. Wystarczy ją zaparzyć, poczekać aż wystygnie do temperatury pokojowej, zamoczyć w niej szmatkę i delikatnie przetrzeć schody. Taniny obecne w herbacie sprawią, że twoje schody będą się pięknie błyszczeć.

Niezwykle ważnym jest także, aby nie pozostawiać na schodach stojącej wody. Mop trzeba porządnie wyżymać, a kiedy mimo wszystko stworzy się mała kałuża, należy ją od razu zetrzeć.

Odpowiednia pielęgnacja i profesjonalne środki czystości mogą znacząco wpłynąć na żywotność naszych schodów. Stosując proste wymienione wyżej czynności sprawisz, że klatka schodowa będzie ciszyła twoje oczy przez długie lata.

0 comments