środki czystości

Usuwanie plam z dywanu – nietypowe środki czyszczące

Dywan często postrzegany jest jako wyjątkowo wymagająca powierzchnia w kwestii utrzymania czystości. Trudne do usunięcia plamy, które wnikają w strukturę dywanu są bardzo częstym powodem, dla którego decydujemy się raczej na położenie samych paneli czy kafli. Dywany jednak mogą stanowić bardzo oryginalny element wystroju naszego domu. Ich rozmaite kolory, wzory oraz kształty pozwalają na dużą dowolność w aranżacji pomieszczeń. Obecnie na rynku dostępnych jest również wiele profesjonalnych detergentów, które pozwalają nam pozbyć się nawet najbardziej uciążliwych plam. Wielu z nas zna także powszechnie używane naturalne środki czyszczące takie jak soda oczyszczona, ocet czy sól, które sprawdzają się znakomicie także w kwestii pielęgnacji dywanów. Dziś pragnę przedstawić jednak nieco bardziej oryginalne i mniej spotykane środki czyszczące, które wiele z nas z pewnością ma w swoim domu, ale korzysta z nich w nieco innych celach niż usuwanie plam z dywanu.

Z reguły to dzieci potrafią najbardziej zabrudzić dywan – czy to podczas zabawy czy jedzenia. Zabrudzeń takich możesz jednak pozbyć się używając nawilżonych chusteczek dla dzieci, które doskonale sprawdzają się w roli odplamiacza zarówno w kwestii wykładzin jak i ubrań oraz tapicerowanych mebli.

Aby usunąć szczególnie ciężkie zabrudzenia, możesz użyć środka WD-40. Nanieś go na plamę, poczekaj około dwóch minut, a następnie wykorzystaj profesjonalne środki czystości przeznaczone do pielęgnacji dywanów.

Wplątana w włókna dywanu guma do żucia wydaje się być sytuacją beznadziejną, jednak w twojej zamrażalce z pewnością znajdziesz skuteczne remedium – lód. Dzięki niemu zmrozisz gumę, która w konsekwencji stanie się twardsza i kruchsza, dzięki czemu łatwo będzie ci wyskrobać ją z powierzchni dywanu.

Plamy po herbacie oraz kawie usuniesz za pomocą niewielkiej ilości piwa. Wystarczy, że wylejesz go na zabrudzenie i lekko je potrzesz.

Krem do golenia poradzi sobie natomiast z wszelkiego rodzaju tłustymi plamami. Nanieść go bezpośrednio na plamę i przyklep za pomocą wilgotnej gąbki. Pozwól piance wyschnąć, a następnie usuń pozostałości mokrą ściereczką.

Nawet przedmioty codziennego użytku mogą przydać się nam do utrzymania czystości w naszym domu. Warto znać takie dodatkowe zastosowania różnych produktów, ponieważ nigdy nie wiemy, kiedy przyjdzie nam z nich skorzystać. Przy usuwaniu plam niezwykle ważny jest nasz czas reakcji, dlatego przestawione wyżej rozwiązania mogą okazać się szczególnie przydatne, kiedy skończą się nam nasze profesjonalne środki czystości i trzeba będzie zastosować równie skuteczne substytuty.

0 comments