profesjonalne środki czystości

Tłuste zabrudzenia – jak sobie z nimi radzić?

Z tłustymi zabrudzeniami mamy najczęściej do czynienia w kuchni. Zazwyczaj powstają one ze względu na opary gotowanych przez nas potraw. Nikt jednak nie lubi kiedy jego meble i sprzęty kuchenne pokrywają się warstwą tłustych zanieczyszczeń. Jak sobie z nimi zatem skutecznie radzić? Jakich środków czyszczących najlepiej użyć, aby zaoszczędzić sobie zbędnego wysiłku? Po te i inne cenne wskazówki dotyczące usuwania tłustych zabrudzeń zapraszam do dalszej części tekstu!

Do naturalnych środków, które dość dobre radzą sobie z tłustymi nalotami należy roztwór z wody i octu. Pamiętaj, aby zostawić go na kilka chwil na czyszczonej powierzchni przed ztarciem go szmatką – będzie miał on wówczas szansę zadziałać jeszcze skuteczniej. Jedynym minusem tej metody jest nieprzyjemny zapach, jaki wydziela ocet, który na wielu z nas działa wręcz odpychająco. Kolejną naturalną metodą, która nie działa tak drażniąco na nas zmysł powonienia jest użycie sody oczyszczonej. Wystarczy, że nałożysz jej trochę na wilgotną gąbkę i delikatnie powycierasz zabrudzone elementy.

Istnieją także specjalne detergenty, które doskonale radzą sobie z tłustymi zabrudzeniami. Voigt oferuje profesjonalne środki czystości o starannie przygotowanej formule pozwalającej nie tylko na usuwanie tłustych plam, ale także innych nalotów kuchennych, zżółknięć czy sadzy. Dzięki niemu nie będzie już dla ciebie problemem wyczyszczenie okapu, klatki wentylacyjnej czy innych silnie zabrudzonych i ciężko dostępnych powierzchni. Ponadto płyn Voigt „Tłusty Brud” ma także dodatkowe zastosowania – możesz moczyć w nim szczególnie brudne firany czy ubrania robocze. Jeżeli zależy ci na precyzyjnej aplikacji, możesz zdecydować się na wersję płynu do usuwania tłustych zabrudzeń Voigt w sprayu.

Profesjonalne środki czystości czy naturalne metody usuwania zabrudzeń – w wypadku tłustych zanieczyszczeń pamiętaj, aby zawsze używać dość ciepłej wody. W ten sposób sprawisz, że łatwiej będzie ci się pozbyć brudu, nie rozcierając go jedynie na powierzchniach.

0 comments