kabina prysznicowa'

Jak skutecznie wyczyścić szybę od kabiny przysznicowej

Moim zdaniem łazienka zawsze musi lśnić i to pod każdym względem. Nigdy nie wiadomo, kiedy na przykład odwiedzą nas goście. Poza tym, uważam że dbać o higienę i czystość ciała, należy w czystym miejscu. Łazienka, to też miejsce , gdzie często się relaksuje zażywać odprężających kąpieli, przy dźwiękach łagodnej muzyki i z książką w ręce. Szczerze – nie wyobrażam sobie brudnej łazienki. Już mniej mi przeszkadzają garnki w zlewie w kuchni – naprawdę! Ale łazienka musi po prostu musi błyszczeć! :P

Na moje nieszczęście największym mankamentem jest kabina prysznicowa. Próbowałam naprawdę wielu sposobów – jednak osad z mydła i kamień, który na szybie się osadzał, wydawały mi się nie do pokonania! Bez problemu, na przykład usuwałam kamień z baterii nad umywalką czy wanną, jednak z szyby nie chciał w ogóle zejść! Na początku używałam zwykłych środków czystości. Jednak środki czystości dostępne w marketach zawiodły mnie totalnie. Potem zaczęłam używać profesjonalnych środków czystości – tez kolei działały, jednak były trudno dostępne, a ja też nie miałam czasu chodzić i szukać.

Okazało się, że najlepiej sprawdzą się domowe środki czystości! Jednak też trochę czasu zajęło mi dobranie odpowiednich składników. Na początku próbowałam coli, soku z cytryny, sody oczyszczonej, octu itd. Koniec końców okazało się że najlepiej na moją szybę prysznicową działa mieszanka składające się z letniej wody, dwóch łyżek octu, oraz płynu do mycia naczyń (płyn leję na oko :-P). Na koniec dodaję sok z wyciśniętej cytryny i gotowe!

Polecam jednak by, myjąc takim środkiem mieć założone gumowe rękawice, ponieważ nawet gdy ma się niewielkie ranki czy zadrapania na ręce, środek będzie bardzo nieprzyjemnie piekł.

0 comments