Sprzątanie łazienki nie takie straszne jak się wydaje!

środki czyszczące
Sprzątanie w łazience jest jedną z najbardziej nielubianych czynności. O ile odkurzenie pokoju i przetarcie blatów w kuchni nie sprawiają większego problemu, tak w przypadku łazienki czasami musimy się nieźle natrudzić. Zwłaszcza gdy mamy twardą wodę i na ścianach kabiny powstają nieestetyczne zacieki. W takim przypadku trzeba mieć odpowiednie środki czyszczące, bo domowymi sposobami czasami niewiele da się zdziałać.
Sprzątanie łazienki powinniśmy zacząć od zrobienia porządku na półkach i ewentualnego wyrzucenia zużytych opakowań po kosmetykach. Gdy kurz na półkach są już pościerany, możemy zabrać się za mycie lustra i umywalki. Mycie lustra nie jest specjalnie trudne, lecz jeśli nie mamy odpowiednich środków czyszczących mogą powstać nieestetyczne smugi. Żeby zaoszczędzić sobie niepotrzebnej pracy lepiej jest używać specjalnie przeznaczonych do tego celu płynów i osobnej, czystej ściereczki. Czyszcząc umywalkę należy zwrócić uwagę na to czy bateria nie jest zakamieniona. Jeśli tak, dobrym sposobem jest przyłożenie w tym miejscu na kilka minut kawałka gazy nasączonej octem. Ten domowy sposób bywa bardzo skuteczny przy odkamienianiu kranów, lecz niestety octem nie poradzimy sobie przy czyszczeniu ścian kabiny prysznicowej. Kto ma kabinę i twardą wodę ten wie, jak ciężko domyć powstałe w wyniku codziennego użytkowania nieestetyczne smugi i zachlapania. Jeśli domowe sposoby zawiodą, a reklamowane w telewizji specyfiki też nie dadzą zadowalającego efektu, warto sięgnąć po profesjonalne środki czyszczące np. NANO SAN VC 12 firmy Voigt. Płyn ten rekomendowany jest przez sanepid i wykorzystywany w budynkach użyteczności publicznej. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby profesjonalnych środków czystości używać także w domu skoro są bardziej skuteczne. NANO SAN świetnie sprawdza się do usuwania kamienia nie tylko z szyb kabin prysznicowych, ale także z armatury łazienkowej, wanien i powierzchni ceramicznych.
Skoro o tym mowa, kluczową kwestią w sprzątaniu łazienki jest dokładne umycie toalety. To w muszli klozetowej znajduje się większość groźnych bakterii, dlatego przy czyszczeniu toalety należy zacząć najpierw od zewnątrz, a później wyczyścić dokładnie sedes i muszlę specjalnie do tego przeznaczonym środkiem. Gdy postąpimy odwrotnie, tylko niepotrzebnie rozniesiemy bakterie po całej toalecie. Teraz zostaje nam tylko umycie kafelek i gotowe! Sprzątanie łazienki wcale nie jest tak straszne jak się wydaje jeśli używamy dobrych środków czyszczących.

0 comments